Tworzenie nazw

Naming to popularne obecnie określenie, z którym zetknął się każdy, kto miał do czynienia z tworzeniem nazw. W dzisiejszych czasach nazwa marki odgrywa niezwykle istotną rolę w kontekście budowania pozytywnego wizerunku i kształtowania świadomości wśród odbiorców.

Stworzenie dobrej nazwy dla firmy to nie lada wyzwanie. Zagadnieniu temu poświęconych wiele publikacji takich jak np. tu: http://www.sofista.com.pl/site,Copywriting,Naming.html. Specjaliści od namingu podczas swojej pracy uwzględniają mnóstwo rozmaitych przesłanek – generalnie najlepiej zdać się na ich wiedzę i umiejętności, ponieważ w praktyce okazuje się to znacznie bardziej efektywne aniżeli tworzenie nazwy we własnym zakresie. Nietrudno popełnić błędy, które pociągają za sobą poważne konsekwencje.

Ogólnie tworzenie nazw firm opiera się na paru nieskomplikowanych zasadach, przede wszystkim trzeba mieć na względzie to, by nazwa była adekwatna do danego produktu lub profilu działalności firmy. Ma być jednocześnie prosta, chwytliwa i łatwa do zapamiętania. Koniecznie też należy sprawdzić dwie rzeczy: po pierwsze – czy nie jest zastrzeżona w Urzędzie Patentowym w międzynarodowej bazie znaków towarowych, po drugie – czy posiada wolną domenę internetową.

About redaktor