Transport Polska Chorwacja

Popyt na usługi świadczone przez firmy realizujące transport międzynarodowy jest obecnie bardzo duży. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest Chorwacja. O czym powinni pamiętać przewoźnicy obsługujący ten kierunek?

Przede wszystkim w obszarze transportu międzynarodowego obowiązują przepisy, których przestrzegać muszą wszyscy przewoźnicy. Firma przewozowa wysyłająca samochody ciężarowe do Chorwacji koniecznie powinna zadbać o uzyskanie odpowiednich zezwoleń transportowych, które są wymagane przez chorwackie władze. Nie w każdym przypadku są one potrzebne, jednakże w tych kwestiach trzeba być świetnie zorientowanym. Brak zezwoleń skutkuje zatrzymaniem pojazdu na granicy oraz nałożeniem na kierowcę wysokiej kary finansowej.

O różnych aspektach związanych ze spedycją zagraniczną można przeczytać m.in. tu: http://ekspo-trans.pl/chorwacja/. Od przewoźników wymaga się też sprawnych pojazdów posiadających aktualny przegląd techniczny, a także kierowców ze stosownymi uprawnieniami – duży nacisk kładzie się na to w sytuacji, gdy w rachubę wchodzi transport towarów niebezpiecznych.

Sprawdźcie również transport do Słowenii: http://ekspo-trans.pl/slowenia/

About redaktor