Donos do urzędu skarbowego

Urząd skarbowy jest jedną z tych instytucji, do których Polacy najczęściej piszą donosy. Ich ilość systematycznie wzrasta z roku na rok, jednakże nadal jest to kwestia wzbudzająca sporo kontrowersji.

Na co dzień pracownicy skarbówki mają do czynienia z różnymi donosami – najwięcej pojawia się ich w okresie składania corocznych zeznań podatkowych, a więc od stycznia do końca kwietnia. Jak podaje portal http://donosimy.waw.pl/, najczęściej rachubę wchodzą skargi na sąsiadów, eks-małżonków i byłych pracodawców. W wielu przypadkach autorzy donosów kierują się chęcią zemsty oraz zazdrością, ale do rzadkości nie należą też sytuacje, gdy skarga jest jak najbardziej uzasadniona. Podobnie zresztą sprawa wygląda, gdy w rachubę wchodzi np. donos do zus czy donos do pip.

Jeżeli ktoś decyduje się napisać donos do us, powinien mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim w donosie należy podać jedynie sprawdzone, konkretne informacje – najlepiej poparte dowodami. Ponadto autor skargi powinien się podpisać – jeśli nie chce, by jego dane zostały ujawnione, ma prawo to zastrzec. Co do zasady urzędy skarbowe nie zajmują się anonimami. Podpisane donosy traktują jako bardziej wiarygodne.

About redaktor